Widokowy lot balonem - super prezent na każdą okazję

balony

Lato obfituje w różnego rodzaju wydarzenia na świeżym powietrzu. Festyny z okazji Dnia Dziecka, pikniki w plenerze czy koncerty pod chmurką to tylko niektóre z atrakcji, jakie dostępne są latem. Wiele osób zastanawia się jaki prezent dać dziecku na Dzień Dziecka, czy też jaką niespodziankę sprawić mamie 26 maja.

Ostatnimi laty dużą popularność zyskały loty balonem. Taka atrakcja jest dostępna praktycznie w każdym mieście. Organizowane są zarówno loty dla dwojga, jak i dla większej grupy. Widokowy lot balonem dostarczy niezapomnianych wrażeń i zapadnie na długo w pamięci uczestników. Zaręczyny czy nawet ślub w balonie jest wspaniałym i nietuzinkowym pomysłem na oryginalne romantyczne wyznania. Pierwszy lot balonem jest ekscytujący i często pozwala przełamać strach przed lataniem.

Widokowy lot balonem jest przeznaczony dla osób powyżej 7– 8 roku życia. Górnej granicy wieku raczej się nie podaje, ale uczestnicy powinni być w dobrej formie, nie tylko fizycznej, ale też psychicznej. Loty balonem są uzależnione od pogody, Jeśli przewidywana prognoza się nie sprawdzi, może okazać się, że start zostanie opóźniony lub nawet przełożony.

Aby cieszyć się widokowym lotem balonem trzeba wstać bardzo wcześnie. Czasami godzina zbiórki jest ustalona na godzinę czwartą rano. Lot balonem trwa przeważnie około godziny, a lądowanie następuje na łące lub ściernisku. Zanim balon wystartuje, uczestnikom udziela się instruktażu i angażuje ich w drobne czynności związane z uruchomieniem balonu. Loty balonem są bezpieczne, ale gwarancją tego bezpieczeństwa jest przede wszystkim doświadczony pilot.

Mimo, że widokowy lot balonem nie jest tani, warto zaoszczędzić tą sumę, aby sprawić ukochanej osobie nieziemski prezent, jakim jest przelot balonem.


Autor: janusz

Lokalizacja: Tychy, woj. śląskie