Półwysep helski we wrześniu

Morze Bałtyckie

Mierzeja helska, czyli liczący blisko 40 kilometrów pas lądowy oddzielający wody Bałtyku i Zatoki Puckiej, jest w okresie wakacyjnym jednym z najchętniej odwiedzanym miejsc w Polsce. Warto jednak poznać uroki tego atrakcyjnego zakątka Polski po wakacjach i odwiedzić półwysep helski we wrześniu.

Okres wczesnojesienny zachęca do spacerów brzegiem morza, jednocześnie pozwalając uniknąć tłumów na plaży. Dodatkowo panująca wówczas temperatura pozwala na aktywny wypoczynek w formie spacerów i zwiedzenia. Jak się okazuje półwysep helski to nie tylko piękne plaże, ale i szlaki turystyczne oraz rowerowe. Jednym z najlepszych sposobów spędzenia wolnego czasu tutaj, to wycieczka rowerowa wzdłuż zatoki puckiej, którą rozpocząć można w Helu, a zakończyć w zależności od naszych sił i kondycji – u nasady półwyspu we Władysławowie, lub nawet w samym Trójmieście.

Jeżeli wolimy wypoczynek w formie spacerów warto odwiedzić molo w Juracie – choć mniejsze niż to sopockie i mniej popularne, to równie urokliwe z widokiem na całą Zatokę Pucką. Miłośników historii na pewno zaciekawią atrakcje militarne w samym Helu. Zwiedzić można tutaj zarówno Muzeum Obrony Wybrzeża jak i szlak bunkrów z drugiej wojny światowej.

Dla osób które nie są zwolennikami tłumów turystów i zatłoczonych ulic wakacje we wrześniu to idealny okres na zwiedzenie półwyspu helskiego. Czas ten na pewno zagwarantuje jeszcze ładną pogodę, która zachęci do spacerów, a jednocześnie nie będzie nas męczyć już gwar i tłok uliczny.


Autor: janusz

Lokalizacja: Tychy, woj. śląskie