Windykacja batem na nierozważnych dłużników

pieniądze

Materializm i życie ponad stan

Trwamy w erze, w której niesłychanie łatwo o żądzę kupienia wielu rzeczy, jakich częstokroć poniekąd bynajmniej nie musimy mieć. Starczy, że zauważymy jakiś nowiusieńki odlotowy gadżet u kolegi i zrazu rozpoczynamy myśleć chronicznie jak sobie coś podobnego sprawić. Poszczególnym osobom nie wystarcza nabywanie czegoś raz na dłuższy okres czasu, wnet po nabyciu pewnej rzeczy ekspresowo się nią nużą oraz insynuują sobie iż świeższy model nieporównanie lepiej zadowoli ich wymagania, nawet jeśli zeszły nabytek nie jest nadal całkiem uregulowany. Dylematem jest właściwie jedynie zdobycie pieniędzy na wszystkie swoje fanaberie.

Zaciąganie pożyczek

Od czego są jednakowoż banki. Systematycznie w swej skrzynce mailowej odnajdujemy pocztę z propozycją kredytu od jednego czy drugiego banku. Zaś zasypują nas również pocztą drukowaną. Można by sądzić, że otrzymanie pożyczki konsumpcyjnej jest obecnie dla osoby pracującej na etacie tak błahe jak zamówienie sobie jedzenia z restauracji do domu. Uiszczanie składek nie doskwiera tak ogromnie jak wymóg długiego oszczędzania bowiem pokusa jest nasycona natychmiastowo.

Windykacja należności

Wszystkie kije mają wszakże dwa końce. Wielu ludzi może za bardzo się zapędzić w zaciąganiu pożyczek i czasami toną w morzu długów. A niech spadnie na takiego jakieś fatum kiedy konieczna jest nieplanowana większa suma pieniędzy, bądź utrata posady. Natomiast opłaty w dalszym ciągu potrzeba odprowadzać. Wtenczas pokazuje się, że banki bynajmniej nie są takimi placówkami dobroczynnymi i gdy nadto długotrwale spóźniamy się ze zapłatą następnych składek zaczyna nam zagrażać windykacja. W sferze finansów przedsiębiorstwa windykacyjne to tacy faktycznie niedobrzy panowie, którzy imają się niezbyt czystych zagrywek. O wiele gorzej bywa jeżeli sprawa trafi do egzekutora sądowego. Funkcjonuje tak wiele zatrważających relacji o wybrykach komorników iż nikt nie chce by dopadła go windykacja długów z rąk podobnego typa, szczególnie iż liczą oni sobie za tego rodzaju windykację niewyobrażalne opłaty i mogą wystawić nasz majątek na licytację za śmieszne kwoty pieniędzy. O ile z firmą windykacyjną da się się nieraz wciąż w jakiś sposób porozumieć to komornik ma już w nosie nasze bóle (więcej w temacie windykacja: http://www.turczanski.pl/staticpages,index,pokaz,czym_sie_zajmujemy).

Każdemu może powinąć się noga

Wobec dylematów pieniężnych ludzie nieraz łapią się nawet za szczególnie beznadziejne sposoby ratunku, bywa iż śpieszą po fundusze do różnych „instytucji finansowych” po tzw. kredyty chwilówki, co prowadzi nieraz do jeszcze znaczniejszej spiralą obciążenia. Poniektórzy naprawdę mają trudną kondycję bytową, np. potrzebne są im pieniądze na drogie leki, lecz dominująca część osób biorących pożyczki po prostu nie chce uwidocznić przed pozostałymi ludźmi iż idzie im gorzej niż innym, chcą za jakąkolwiek cenę wykazać się wysokim standardem życia również po koszcie późniejszych problemów. Takie charakterystyczne swojskie „zastaw się, a postaw się”.

Nie warto się przejmować innymi

O wiele weselsi są ludzie, którzy umieją egzystować z tym na co naprawdę mogą sobie pozwolić, których nie obchodzi to co drudzy o nich myślą, bądź też jaką marką auta jeździ sąsiad. Nie wszyscy wszakże tacy są a wielu osobom zdaje się, że widziane w telewizji wzorce są średnią krajową, do jakiej oni również pretendują. Trzeba wszelako mieć na uwadze iż przyjemnie jest wydawać forsę, szczególnie nie własną, a o zdecydowanie trudniej jest na nią zapracować.


Autor: janusz

Lokalizacja: Tychy, woj. śląskie